• cestitka 2020

logo ina  zeleni pojas logo

Naš projekt Uređenje terapijskog parka u okruženju Opće bolnice Karlovac odabran je u sklopu programa Zeleni pojas – natječaja za sufinanciranje projekata u području zaštite okoliša i prirode 2019. godine u organizaciji Ine. Natječaj za Zeleni pojas se odvijao online te su se prijave vršile preko web stranice (https://www.ina.hr/zelenipojas/) putem koje je zaprimljeno 195 prijava. Stručna komisija te fanovi Inine Facebook stranice izabrali su 17 pobjedničkih ideja.

U sklopu projekta, realizirat ćemo razne aktivnosti vezane uz sanaciju postojeće zelene površine, sadnju posebno odabrane vegetacije (drveća, raslinja, cvijeća), te postavljanje klupa i spremnika za sakupljanje otpada.

Dobrovoljno vatrogasno društvo „Zdravstvo“ Karlovac u suradnji s Općom bolnicom Karlovac planira u krugu bolnice, na zemljištu neposredno uz dvije bolničke zgrade u kojima su smješteni bolnički odjeli, dnevne bolnice i ordinacije specijalističko-konzilijarne zdravstvene zaštite urediti javni park s ciljem podizanja pacijenata iz kreveta te poboljšanjem njihovog tjelesnog, psihičkog, društvenog i duhovnog zdravlja. Cilj projekta je i privući stanovnike grada Karlovca u prirodu.

Izravni korisnici su svi pacijenti Opće bolnice Karlovac, prvenstveno osobe na liječenju u Odjelu za psihijatriju te Dnevnoj bolnici za psihoterapiju i Dnevnoj bolnici za alkohologiju. Korisnici obuhvaćeni projektom također su obitelj i pratitelji pacijenata, studenti Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, studenti stručnog studija sestrinstva Veleučilišta u Karlovcu, učenici srednje Medicinske škole, korisnici Edukacijskog centra Opće bolnice Karlovac te zaposlenici Opća bolnice Karlovac.

Vremensko razdoblje provedbe projekta je od listopada 2019. godine do lipnja 2020. godine.

Dokument za ispis možete preuzeti OVDJE.

dvd zdravstvo logo copy